Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-02-07 21:08:48, przez Edyta
Szanowny Panie Burmistrzu

Chciałabym zapytać Pana czy istnieje szansa na postawienie świateł na wysokosci wyjazdu z osiedla Częstochowska na ulicę Częstochowską. Zdaję sobie sprawę iż ulica Częstochowska jest drogą powiatową i odeśle mnie Pan do powiatu jednak ulice na osiedlu należą do miasta. Chciałabym się dowiedzieć czy jest realna szansa na taki projekt (byc może udałoby się podzielic koszt inwestycji pomiedzy miastem a powiatem?) , jeżeli tak to gdzie powinnam sie zgłosić i z kim rozmawiać w powyższej kwestii ? Byc może byłaby szansa na taki projekt dzięki budżetowi parcypacyjnemu? Ulica Częstochowska po wielu latach doczekała się pasów jednak w moim przekonaniu nie spełniają one oczekiwań. Czasem naprawdę czeka sie długo żeby przejsc na drugą stronę ulicy Częstochowskiej . Od września ruszy szkoła podstawowa przy ulicy Bielińskiego dzieci z ulicy Częstochowskiej będą mialy trudności w przedostaniu sie na drugą stronę ulicy. Myślę że wszytkim mieszkańcom takie rozwiazanie ułatwiło by codzienne poruszanie się jak również kierowcy którzy mają problem z dostosowaniem prędkości zostali by w pewien sposób ograniczeni.
Pozdrawiam Edyta
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-20 08:39:32
Szanowna Pani
Z uwagi na fakt, iż sygnalizacja świetlna byłaby usytuowana w pasie drogi powiatowej (ul. Częstochowska), to inwestorem będzie Powiat Otwocki i reprezentujący go Zarząd Dróg Powiatowych. Gmina Karczew może jedynie wspierać finansowo zadanie. Proszę pamiętać, że sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Częstochowskiej i ul.Kusocińskiego będzie kosztować ok. 300 – 400 tys. zł. W budżecie naszej gminy na 2017 r. nie ma zabezpieczonych środków finansowych na ten cel. Odrębną kwestią jest zachowanie niektórych kierowców korzystających z ul. Częstochowskiej. Egzekwowanie stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów prawa należy jednak do policji. Zgłaszaliśmy ten problem i będziemy zgłaszać w przyszłości.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-03 09:06:51, przez Artur Adaszewski
Witam Pana Burmistrza
Mam pytanie związane ze  ˝ wspaniałym pomysłem ˝ partii rządzącej odnośnie przyłączenia Karczewa do stolicy co będzie się wiązało z  ogromnym chaosem i  będzie miało bardzo negatywnym wpływ na rozwój naszego miasta . Czy Pan i  Rada Miasta zamierza wystosować jakiś protest do władzy centralnej w  tej sprawie ? Wiem że tym szkodnikom nie wiele można zrobić bo mają większość ale próbować trzeba . Czy ewentualnie w  takiej sytuacji będzie konieczna wymiana wszystkich dokumentów itd. Pozdrawiam serdecznie .
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-08 10:07:12
Szanowny Panie
Jestem zbulwersowany propozycją poselską odnoście wchłonięcia naszej gminy (i nie tylko) do Warszawy. Myślę, że większość radnych podziela moją opinię. Jest to działanie czysto polityczne, nie mające poparcia w argumentach merytorycznych. Nie mówię nic o całkowitym braku konsultacji z samorządami i społecznościami lokalnymi. Jesteśmy na bieżąco z tematem. Uczestniczyliśmy w spotkaniach w Warszawie i Legionowie. Niebawem zdecydujemy o kolejnych działaniach.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-18 12:14:28, przez Mieszkanka Żaboklickiego
Panie Burmistrzu,

jakiś czas temu zadawałam pyt. odnośnie odgrodzenia chodnika od ulicy na wysokości ul.Żaboklickiego 15 barierkami lub słupkami. Samochody jadące od ul. Częstochowskiej wjeżdżają z impetem i naprawdę strach tędy przechodzić, w szczególności z dziećmi - chodnik jest bardzo wąski, graniczy z domem - w razie konieczności nie ma nawet gdzie uciekać. Czy udało się coś zrobić w tej sprawie? Czy jeżeli władze powiatowe nie garną się do wykonania takich prac naszego miasta nie stać na postawienie kilku słupków?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-02 15:15:37
Szanowna Pani
Z uwagi na fakt, że przedmiotowa ulica jest drogą powiatową zarządzaną przez Zarząd Dróg Powiatowych, musimy wystąpić o wyrażenie zgody na zamontowanie słupków. To zapewne trochę potrwa, ale i tak prace można będzie zrealizować na wiosnę.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-25 15:01:24, przez Mieszkanka
Nawiązując do tematu przyłączenia do sieci gazowniczej informuję, że sprawa dotyczy Rynku Zygmunta Starego 8. Sprawa ciągnie się od września 2016 i do dnia dzisiejszego nie można korzystać z ogrzewania gazowego, Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-02 15:14:26
Szanowna Pani
Proszę o kontakt w tej sprawie z moim Współpracownikiem Łukaszem Antosiewiczem z Wydziału Inwestycji tut. Urzędu Miejskiego (pok. 44).

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-28 14:20:40, przez Nauczyciel
Panie Burmistrzu,
Kiedy będzie wiadomo,jak sprawa przedstawiać się będzie z zatrudnieniem nauczycieli w dwóch szkołach podstawowych w Karczewie?Obecnie pracuję w gimnazjum,ale chciałbym wiedzieć,ile godzin pracy dostanę i czy mam już szukać czegoś bo będzie ich za mało ( godzin pracy) po wprowadzeniu reformy.Z góry dziękuję za odpowiedź.P.S.Rodzice pytają też o tzw.rejonizację jeśli chodzi o szkoły podstawowe,jak to będzie fizycznie wyglądało?Niektórzy nie są zadowoleni, że być może ich dziecko opuści lubianą klasę i zacznie uczęszczać do SP w budynku gimnazjum.My rozumiemy sytuację,że Samorządy też mają kłopot z reformą.Pozdrawiam serdecznie
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-02 15:13:22
Szanowny Panie
Konkretne działania będą realizowane po podjęciu stosownych uchwał, dot. reformy oświaty, przez Radę Miejską. Jeżeli chodzi o kwestie zatrudnienia i organizacji pracy szkół podstawowych w naszej gminie, to będzie to zadanie Dyrekcji szkół. Na pewno nie będzie tego robił burmistrz i nikt z Urzędu Miejskiego. Rejonizacja w Karczewie będzie określona. Pragnę jednakże podkreślić, że jeżeli chodzi o obecne roczniki ze szkoły podstawowej, to nie będziemy stosować żadnego przymusu. To rodzice zdecydują, czy będą chcieli przenieść swoje dzieci do szkoły przy ul. Bielińskiego (np. z uwagi na bliskość od domu), czy też pozostawić w obecnej szkole. Będziemy dążyć do tego, aby obie szkoły podstawowe działały na równych zasadach i prezentowały jednakowo dobry poziom dydaktyczno- wychowawczy. To założenie jest wytyczną naszych działań. Chcę to podkreślić z całą stanowczością

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek

 
Pytanie zadane dnia 2017-01-28 21:29:08, przez Mieszkaniec
Proszę o informację które przedszkole w Karczewie i kiedy będzie miało dyżur w wakacje.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-01 15:45:40
Szanowny Panie
Dyżury przedszkoli w wakacje letnie:
Lipiec: Przedszkole Nr 3 w Karczewie i Przedszkole w Otwocku Wielkim.
Sierpień: Przedszkole Nr 2 w Karczewie i Przedszkole w Sobiekursku.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-26 23:33:59, przez Andrzej Biedrzycki
Witam kilka dni temu wysłałem bardzo długie pytanie i zastanawia mnie brak publikacji/odpowiedzi. Bardzo proszę o info zwrotne czy coś się dzieje w opisanych kwestiach. Dla przypomnienia treść zgloszenia poniżej:
˝Panie Burmistrzu,

Proszę zwrócić uwagę na sytuację hali sportowej w Karczewie a dokładnie na poczynania dyrektora.
Od kilkunastu lat jestem stałym klientem siłowni . 2 miesiące temu około 21.00 zaparkowałem auto przy hali (na wysokości pizzerii i ku memu zdziwieniu dostałem wezwanie na komendę w związku z łamaniem przepisów. Dyrektor hali powiadomił policję w Karczewie która przyjechała na interwencję.
Okazało się, że od pewnego czasu jest zakaz parkowania ustanowiony na wniosek dyrektora. Zgłosiłem się na komendę i całe szczęście po kilkunastu minutowej rozmowie skończyło się na pouczeniu. Kilka dni później przyjechałem na rozmowę z dyrektorem hali aby zrozumieć co nim kieruje. Przedstawiam poniżej kilka spostrzeżeń.
- dyrektor uświadczył, że spędził kilka lat w Ameryce oraz pracował jako ochrona w hotelu ( już w Warszawie). Było to dawno temu ale ważne jest to, że nauczyli go wielu rzeczy między innymi (postaram się przytoczyć jak najlepiej ten tekst) ˝ klient jest ważny ale nie zawsze bo są zasady˝.
Wnioski:
Jeżeli Pan się zastanawia po co to napisałem to przyznam , ze nie wiem. I tak samo nie wiem po co mi to opowiedział dyrektor ale najwidoczniej jest to bardzo ważne.
- dowiedziałem się natomiast jakie są powody postawienia znaku zakazu parkowania i muszę przyznać , że jestem pod ogromnym wrażeniem! Oto wyjaśnienia dyrektora:
a) samochody brudzą kostkę (olej silnikowy oraz ślady opon) a chemia do czyszczenia kostki jest bardzo droga.
b) ze względów bezpieczeństwa- to jest szkoła i tu biegają dzieci
c) no i kluczowa sprawa- TRAWNIK ludzie depczą trawnik który jest bardzo drogi w utrzymaniu
d) Polacy zawsze omijają prawo a w Ameryce to przestrzegają prawa ( nie wiem jakie to ma znaczenie ale może faktycznie to jest ważne)i tu kolejny cytat ˝Dura lex, sed lex˝ (jestem pod wrażeniem znajomości łaciny przez dyrektora i na szczęście zapytał mnie czy wiem co to znaczy niestety zwrotu nie znałem ale już wiem ! ˝Twarde prawo, ale prawo˝ jak widać dyrektor bawi i uczy!
Wnioski:
Proponuję zamknąć teren hali dla aut. Ślady są tak samo widoczne po lewej stronie jak i po prawej. Chyba, że po prawej nie trzeba myć kostki.
Odnośnie bezpieczeństwa spytałem się czy miało miejsce jakiekolwiek zdarzenie, które mogło zagrozić bywalcom hali. okazało się , że nie (BRAWO za prewencję!)
Jak dla mnie trawnik jest hitem! Troska o trawnik (i ti muszę doprecyzować o który trawnik chodzi bo to wcale nie jest takie proste. Chodzi o wąski pasek zieleni wzdłuż budynku hali sportowej oddzielający halę od drogi-tej wewnętrznej.) Pozostałe tereny zielone są już nieistotne bo klienci mogą parkować gdzie chcą a najlepiej 400-500 m od hali pod sklepem spożywczym i potem spacerek( to akurat propozycja dyrektora).
Zapytałem dyrektora czy dzwonienie po policję aby wystawili mandaty/wezwania dla klientów hali nie będzie skutkować utratą klientów. Jestem zdumiony odpowiedzią cyt.˝ hala nie musi zarabiać bo to budżetówka˝. Nigdy w życiu nie pracowałem w takiej ˝firmie˝, która nie musi zarabiać i muszę przyznać, że zazdroszczę! tylko zastanówmy się czy osoba na takim stanowisku może wychodzić z założenia , ze obiekt nie musi zarabiać? Argument ,że dzięki klientom będą pieniądze na trawnik, chemię i inne rzeczy jakoś nie trafiła na podatny grunt. Dyrektor był też wielce zdziwiony , że w Polsce są hale które zarabiają i możliwe , że do dnia dzisiejszego w to nie wierzy.
Ciekawostką jest to ,że pierwotnie znak był postawiony nielegalnie! a na czas imprez masowych znak był zasłaniany folią :) Teraz znak już stoi legalnie. Chociaż zastanawia mnie kwestia techniczna - kierowcę obowiązują znaki po prawej stronie drogi a ten jest po lewej :)
Podczas spotkania spytałem co będzie podczas masowych imprez bo zapewne ktoś podjedzie pod halę z ciężkim sprzętem aby ułatwić wyładowanie ciężarów- usłyszałem , że wtedy nie będzie dzwonił na policję bo dostaną pozwolenie? jakie pozwolenie przecież sprawa jest jasna ZAKAZ PARKOWANIA oraz postoju, zatrzymywania się. W nawiązaniu do znajomości prawa i łaciny prze dyrektora zastanawia mnie jak brzmi sentencja ˝wszyscy równi wobec prawa˝
Odnośnie ciągłego braku pieniędzy zastanawiam się, czy oszczędności nie należy szukać gdzieś indziej. Zastanawiające jest jaki wkład ma zastępca dyrektora, asystentka, i każdy inny pomagier i czy naprawdę jest potrzebnych aż tylu pracowników biurowych. Czasami rozmawiam z pracownikami i proponuję zrobić to samo panie burmistrzu aby poznać opinię innych osób . Dowiaduje się jak są traktowani, jak dyrektor z nimi rozmawia i hitem ostatniego czasu jest nagana dla jednego z pracowników. Obraz niestety jest bardzo smutny- nalegam aby Pan porozmawiał z pracownikami tylko proszę uszanować to , że boja się utraty pracy.
Dyrektor regularnie wydzwania na policje, którzy w związku z głoszeniem muszą przyjechać i i tracić czas na takie bzdety kiedy oni naprawdę mają co robić a dodatkowo zapewniam że policja na sygnałach świetlnych pod hala nie wygląda na dobrą reklamę. Apeluje o to aby szanować czas policji. Zastanawia mnie ile osób otrzymało mandat czy wezwanie na komendę. Jest duża szansa na to, że te osoby już nie wrócą na hale i nie zostawią pieniędzy ale kogo to interesuje. To nie ma zarabiać tylko być a dyrektor nie będzie się takimi głupotami przejmował on ma teraz misję edukacji społeczeństwa.
Mógłbym już zakończyć ten przydługi elaborat stwierdzeniem ˝dobry dyrektor/ menager dba o klientów i o zysk i powinien zrobić wszystko aby przedsiębiorstwo zarabiało˝ ale niestety nie mogę bo jest jeszcze jedna sprawa, która w moim odczuciu jest skandalem. W dniu dzisiejszym tj 22-01-2017 o godzinie 9.00 w hali sportowej w jednym z wynajmowanych pomieszczeń miała miejsce prezentacja ˝mat rehabilitacyjnych˝ i innych cudownych produktów firmy Bio Life ( proszę poczytać o ty m w Internecie jak w świetle prawa można naciągać ludzi). Przybyło zaproszonych 30 osób zdecydowana większość to emeryci, którzy podpisują umowy ( zazwyczaj pożyczka poza lokalem- to dosyć istotne ze względów prawnych) na kilka tysięcy złoty. Proszę mi wierzyć robią pranie mózgu starszym ludziom i jest to bardzo smutne. Proponuję aby Pan burmistrz sam się wybrał na takie ˝spotkanie˝ i wyrobił sobie opinie tylko proszę uważać bo ja zostałem wyproszony- byłem zaproszonym gościem
Z tego co mi wiadomo hala na tym zarabia całe 200 PLN i nie wiem czy są to pieniądze warte cichego przyzwolenia na wyciąganie od emerytów pieniędzy.
Jeżeli dyrektor hali nie wiedział komu i po co wynajmował to świadczy o tym, że nie jest to osoba na właściwym stanowisku. Jeżeli wiedział co tam się dzieje to jest to dla mnie skandal i mam nadzieję, że będzie z tego rozliczony. Dla osób w podeszłym wieku można zorganizować zajęcia specjalne kiedy hala lub mała sala będzie udostępniona tylko dla nich a odpowiednim instruktorem. Liczę na to, że na terenie naszego miasta nie będzie zgody na prowadzenie takich działań które za cel wybrały osoby starsze. Wystarczy, że miasto i jednostki zależne nie będą wynajmowały miejsca. Może w ten sposób uratujemy choć jednego emeryta przed utratą oszczędności życia.
Gdyby Pan burmistrz miał jakieś pytania jestem do dyspozycji. Proszę wtedy o kontakt mailowy i może uda sie zorganizować spotkanie w szerszym gronie nawet z dyrektorem hali- nie mam problemu z konfrontacją aby uwierzytelnić powyższy wpis.

Z wyrazami szacunku
Wyborca
˝
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-01 15:44:37
Szanowny Panie
Dziękuję za wyczerpujący materiał, który porusza wiele wątków i często wyraża subiektywną Pana ocenę sytuacji. Jestem w dość trudnej sytuacji. Trudno ocenić na podstawie relacji dwóch stron (uzyskałem wyjaśnienia od dyrektora MOSiR-u). Jest to zawsze słowo przeciwko słowu. Pan ma swoje racje i argumenty – podobnie jak i Dyrektor. Pewne jest dla mnie, że aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo klientów hali (szczególnie dzieci i młodzieży i głównie w trakcie imprez “masowych”) będziemy musieli podjąć jakieś działania organizacyjne w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia (schodów) do hali. Mogę tylko stwierdzić, że źle się stało w kwestii mandatów wystawionych przez Policję. To było działanie niepotrzebne. Mogę tylko wszystkich przeprosić. Więcej takich “akcji “ nie będzie.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-26 16:52:31, przez mama uczennicy
Witam, jest prawdopodobne, że od września 2017 r. będą funkcjonowały dwie szkoły podstawowe. Czy jest szansa, żeby dzieci nie miały zmienianego planu lekcji o 180 stopni co półrocze ? Taki układ funkcjonuje chyba tylko w Karczewie i jest mocno uciążliwy chociażby przy układaniu planu zajęć dodatkowych lekcji. Generalnie po pierwszym półroczu córka będzie musiała po prostu zrezygnować z zajęć dodatkowych. Druga kwestia to zmianowość w szkole. Może teraz będzie szansa, żeby dzieci chodziły w większości na godz. 8, a nie na 13. Dziecko przychodzące na 13 do szkoły, w przypadku mojej córki dodatkowo kwitnące od 7.30 na świetlicy, jest zmęczone hałasem zanim zacznie lekcje. Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-27 10:37:30
Szanowna Pani
Ani Burmistrz, ani Urzędnicy nie układają planów lekcyjnych. Proszę tą kwestię bezpośrednio zgłosić na zebraniu z Nauczycielami lub Dyrekcją szkoły


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-26 09:04:39, przez Mieszkaniec gminy
Szanowny Panie Burmistrzu,
Bardzo proszę o zajęcie stanowiska w sprawie cen wody w naszej gminie. Obecnie wynosi na 4.05 zł za m3 (przynajmniej na terenach wiejskch) podczas gdy w gminach osciennych parametr ten oscyluje w okolicy 2.00 zł. Czemu w naszej gminie woda z wodociągów musi być aż tak droga? Czy może Pan podjąć działania w celu obniżenia ww. stawki?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-27 10:36:58
Szanowny Panie
Nie oceniam realności i uwarunkowań kształtowania ceny w ościennych gminach. Nie zawsze tanio znaczy dobrze. Nasza stawka jest realna, wynika z faktycznych kosztów i nie widzę na dzień dzisiejszy szans na jej obniżenie.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-26 11:13:18, przez Sylwia Trzaskowska
Dzień dobry
Szanowny Panie Burmistrzu,
zwracam się z gorącą prośbą o pomoc dla bezdomnej suczki.
Po przez Państwa stronę z zakładką ˝Skontaktuj się z nami˝ zgłosiłam jakiś czas temu ok. 9 lub 10 stycznia, że na terenie mojej posesji oszczeniła się bezpańska suczka. Sprawę zgłosiłam drogą e-mailową do Państwa oraz schroniska w Celestynowie. Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi od Państwa. Otrzymałam je natomiast ze schroniska, a mianowicie, że to Gmina odpowiada za bezdomne psy na swoim terenie. Mam jednego psa, który nie może korzystać z budy, gdyż ta suka nie pozwala mu wejść. Sprawa może wydawać się śmieszna, ale dla mnie taka nie jest ze względu chociażby na to, że nie wiem, czy ta suka jest szczepiona i nie zamierzam odpowiadać za to, jeżeli kogoś ugryzie.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-27 10:36:26
Szanowna Pani
Proszę skontaktować się w tej sprawie z osobą zajmującą się tymi kwestiami w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Strategii tut. Urzędu (pok. 39, tel. wew. 113).


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-25 09:29:18, przez robert
Witam,
Chciałbym zapytać czy ulica Krasickiego ( następny odcinek) ma szanse zostać ulicą jezdną w 2017 roku.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-27 10:35:44
Szanowny Panie
Niestety nie mamy w planach w 2017 r. prac w ul.Krasickiego. Mamy na terenie miasta ulice, które o wiele dłużej czekają na nawierzchnię.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-24 21:48:52, przez Mama z dzieckiem
Panie Burmistrzu. Kto odpowiada za chodnik pomiędzy cmentarzem w Otwocku Małym a szkołą w Otwocku Wielkim? Jego stan zimą jest tragiczny. Całkowicie skuty lodem z zamarzniętymi bruzdami śniegu. Czy dałoby się zmobilizować odpowiednie służby do uprzątnięcia chodnika lub chociaż posypania go? Tylko patrzeć, jak jakieś dziecko idące do przedszkola/ szkoły przewróci się i albo złamie nogę, albo dozna wstrząsu mózgu. Już nie wspomnę, ze z wózkiem nie da się przejść. Dziękuję za interwencję.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-25 13:59:33
Szanowna Pani
Zarówno jezdnia,. jak i chodniki na terenie Otwocka Małego i Wielkiego powinna być odśnieżana i posypywana przez zarządcę drogi czyli Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku. Jednakże przekazałem dyspozycje do naszej Grupy Remontowej, aby interwencyjnie posypała przedmiotowy chodnik.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-23 20:03:05, przez Sławek
Panie Burmistrzu.
Proszę o informacje czy i ewentualnie kiedy może postać chodnik pzy ul. Stefana Żeromskiego w Karczewie?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-25 09:04:11
Szanowny Panie
Dziś niestety nie określę terminu realizacji chodnika. W ul .Żeromskiego przynajmniej jest jezdnia. Są ulice, które mają tylko nawierzchnie gruntowe i w tych rejonach będziemy koncentrować nasze prace.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-19 18:41:38, przez Ryszard jezman
Witam,
Czy jest szansa żeby w parku za OSP,oraz na skwerze obok kościoła pojawiły się lampy takie jak na skwerze R.Kuklińskiego?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 10:32:11
Szanowny Panie
Temat zagospodarowania parku za OSP jest przedmiotem projektu rewitalizacji Rynku. Nie będziemy realizować prac cząstkowych, które docelowo mogłyby się okazać nieprzydatne. Jeżeli chodzi o teren skweru wokół Kościoła to z uwagi na jego mały obszar, nie widzę celowości dodatkowych doświetleń.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-14 09:39:38, przez Trzaskowski Sylwester
Witam , Chciałbym zapytać czy nasz urząd gminy ma w planach odnowienie / zmiane chodników przy ul. Różanej na chodniki brukowe. Na tę porę chodniki tam są nie równe dziurawe co prowadzi to powstawania dużych kałuży . Na dodatek w sezonie wiosenno letnim dzieci zmierzające na odnowiony plac zabaw nie raz potykają sie o wystające garby w asfaltowej nawierzchni chodników. Z góry dziękuje za rozpatrzenie tego pytania.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 10:31:36
Szanowny Panie
Wiosną przewidujemy wymianę chodników wokół placu zabaw przy ul. Różanej – od strony ul. Sienkiewicza, Różanej i Gołębiej.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-17 09:09:56, przez magdalena płanecka
panie burmistrzu, gdzie można zgłaszać osoby, które palą w piecach substancjami niewiadomego pochodzenia? Czy są jakieś możliwości , aby to ograniczyć? Na ulicy Mochnackiego zdarza się to notorycznie, nie można wyjść z domu, z jednego komina unoszą się kłęby żrącego dymu, które uniemożliwiają oddychanie. Czy w urzędzie znajduje się ktoś, kto może zająć się tą sprawą?
Magdalena Płanecka
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 10:31:07
Szanowna Pani
Rozpoczęliśmy kontrole uciążliwych nieruchomości. Proszę o zgłaszanie konkretnych adresów na adres email Urzędu lub w formie pisemnej.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-17 23:24:39, przez Mieszkanka
Dużo się teraz pisze o zanieczyszczeniach powietrza i słusznie, ale jak to się ma do terminów przyłączania do sieci gazowniczej. Po wykonaniu instalacji po wielokrotnych przyjazdach różnych wykonawców z gazowni po kilku miesiącach oczekiwania gazu nie ma. Czy Urząd może w jakikolwiek sposób pomóc ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 10:29:40
Szanowna Pani
Żebym mógł interweniować w gazowni, muszę znać adresy posesji, których temat dotyczy.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-17 12:51:01, przez Marek
Kto wydał zgodę na umieszczeniu na kalendarzu GMINY Karczew na rok 2017 -ze zdjęciami reprezentacji polski- na umieszczenie reklamy ALKOHOLU 24H.?
Zasadą obo­wią­zu­ją­cą w pol­skim pra­wie je­st ogól­ny za­kaz re­kla­my al­ko­ho­lu.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-23 10:29:07
Szanowny Panie

Projekt kalendarza został zatwierdzony na podstawie zapisu art. 131 ust. 5 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przygotowaniem kalendarza zajmowało się kilka osób, łącznie z prawnikiem. Nie jesteśmy obecnie w stanie odtworzyć dokładnego momentu decyzyjnego, kto podjął decyzję o wysłaniu do druku akurat tej wersji spośród kilku, nad którymi pracowaliśmy. Brak jest ewidentnych śladów na piśmie, bowiem sprawa była uzgadniana ustnie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-16 21:07:50, przez LIDIA
Panie Burmistrzu, kto odpowiada za odśnieżanie dróg gminnych a dokładnie drogi łączącej Łukówiec z Sobiekurskiem?
Do kogo można zwrócić się z prośbą o to aby odśnieżano tą drogę albo aby nie zostawiano jej na tzw. koniec?

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-18 13:59:21
Szanowna Pani
Droga, o której Pani pisze, jest drogą powiatową. Proszę zgłosić sprawę do Zarządu Dróg Powiatowych.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-12 15:49:01, przez robert
Witam,

Chciałbym poprosić o uwzględnienie wysypania tłuczniem drugiego odcinka ulicy Krasickiego,
O bezwzglednej potrzebie nie bedę wspominał.
Po ostatniej mojej prośbie wspomniał Pan iz ulica zostanie wysypana o ile będzie to możliwe.
Rozumiem że teraz jest czas na zaplanowanie wiosennego nawiezienia wiekszą ilościa tłucznia.
Proszę o uwzględnienie tego w projektowaniu prac grupy remontowej,
Pozdrawiam
Robert
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-16 12:31:28
Szanowny Panie
Przekazałem zgłoszenie do Grupy Remontowej.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 z 6 ] >> koniec

Mapa

1Urząd Miejski w Karczewie
ul. Warszawska 28
05-480 Karczew

1 Godziny pracy
poniedziałek - 8:00 do 18:00
wtorek do piątku - 8:00 do 16:00

1Sekretariat
tel. (22) 780 60 83
fax. (22) 780 65 36

1Centrala:
tel. (22) 780 65 16
tel. (22) 780 76 41
tel. (22) 780 75 68
tel. (22) 780 61 66
tel. (22) 780 65 68
tel. (22) 780 63 38
fax. (22) 780 75 53

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
5884779
Dzisiaj:
982
Gości on-line:
4
Twoje IP:
54.197.187.2
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij