Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-06-27 13:58:09, przez Mieszkanka miasta
Panie Burmistrzu,dziękuję za super Dni Karczewa 2017! Koncert i wszystkie inne imprezy w tych dniach były świetnie zorganizowane.Jestem bardzo szczęśliwa,że w moim mieście tyle fajnych rzeczy się dzieje.Brawo! Szczególnie piękny był koncert pani Natalii Szroeder, która jest obecnie gwiazdą polskiej piosenki.Dni Karczewa zorganizowano w tym roku na celująco!!!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-28 08:07:41
Dziękuję za miłe słowa

Burmistrz Karczewa – Władysław Dariusz Łokietek

 
Pytanie zadane dnia 2017-06-25 13:12:05, przez Mieszkaniec ul. Słonecznej.
Witam,
Kilkakrotnie My mieszkańcy ul. Słonecznej prosiliśmy Pana o zlecenie Grupie Remontowej poziome wyrównanie naszej ulicy. Po pracach związanych z  instalacją oświetlenia powstały doły, które po opadach deszczu są wypełnione wodą. Nie będę rozpisywał się nad uciążliwościami jakie to powoduje - to jest zrozumiałe. Za każdym razem Pańska odp. brzmi : ˝ ... przekazałem sprawę do realizacji Grupie Remontowej˝. Chyba Pana nie słuchają Panie Burmistrzu :). Ta sytuacja jest znana co najmniej od pół roku i do dnia dzisiejszego nie jest zrealizowana. Sprawę załatwiła by jedna wywrotka piachu,
którą należało by wysypać w te doły i  je wyrównać.
Będziemy wdzięczni za tym razem skuteczną interwencję w Grupie Remontowej,
Serdecznie Pozdrawiam,
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 15:39:56
Szanowny Panie
Grupa Remontowa w istniejące doły musi wysypać tłucznia. Obecnie trwa procedura przetargowa na zakup tłucznia na potrzeby gminy. Gdy tylko rozpoczną się dostawy (pod koniec lipca br), prace zostaną wykonane w ul. Słonecznej).

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-21 07:23:07, przez Mama Żet
Panie Burmistrzu, proszę o pomoc w sprawie obiadów w SP nr 2 w Karczewie.Obiady są niesmaczne,w sezonie wiosennym dzieciom podawane są mrożonki zamiast surówki i sałatki ze świeżych warzyw.Ja rozumiem, że jest tak dlatego,że jest po prostu tanio i Panie muszą zmieścić się w budżecie.Ale obiad typu makaron z jogurtem czy szpinakiem woła o pomstę do nieba..Nikt tego nie lubi. Syn chodzi do gimnazjum w Karczewie,obiady tam są smaczne i dostosowane do standardów żywieniowych dla dzieci.Moze gdyby cena obiadu była wyższa to intendentka będzie mogła zaplanować normalny,smaczny obiad a nie będzie musiała czarować czegoś z niczego.Dziękuję.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 15:39:22
Szanowna Pani
Trudno mi na odległość ocenić sytuację. Mam stanowisko Pani Dyrektor, które jest diametralnie inne niż Pani ocena. Takich obiadów jakie Pani opisuje, nigdy w szkole nie było. Słowo przeciw słowu... Zastanawia mnie tylko to, że jeżeli faktycznie obiady są takie złe, to dlaczego nikt z Rodziców (oprócz Pani ) nie zgłaszał problemu. Zgadzam się z Panią Dyrektor, że jeżeli są jakieś problemy w funkcjonowaniu szkoły, to najpierw wypadałoby zgłosić je do Dyrekcji. Sugeruję w przyszłości rozwiązywanie problemu rozpocząć od rozmowy merytorycznej z Dyrekcją placówki.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-21 16:46:27, przez Ryszard Jeżman
Witam,
-Chciałbym się dowiedzieć co dalej z ˝Pasternikiem˝?
Od dłuższego czasu nie dzieje się tam nic,a budowa metra w stolicy trwa w najlepsze.
Czy będzie dalej podnoszony przy okazji tej inwestycji i równany w stronę ulicy Wiślanej?
-Panie burmistrzu,czy w naszym powiecie istnieje lobby gmin,mające na celu wywarcie u władz centralnych/wojewódzkich przebudowę DW801 na odcinku Otwock mały- granica Warszawy?Nie chodzi mi o kosmetykę,tylko o poszerzenie tej arterii.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 08:50:52
Szanowny Panie
Nawożenie naszej wspólnoty pastwiskowej nie będzie w najbliższym czasie kontynuowane. Brak kontrahenta. Dużą powierzchnię i tak udało się się nawieźć bezkosztowo. Jeżeli chodzi o lobby w sprawie 801, to temat jest od wielu lat zgłaszany przez samorządowców z Powiatu Otwockiego (odbywały się spotkania) do władz Warszawy i Woj. Mazowieckiego o potrzebie docelowej modernizacji Wału Miedzeszyńskiego i drogi wojew. 801. Bezskutecznie. Warszawa blokuje kontynuację modernizacji Wału Miedzeszyńskiego do granicy z Józefowem. Trudno mi coś konkretnego powiedzieć co do realności prac, zakresu i terminu. Gminy i Starostwo Powiatowe mają w tej kwestii naprawdę ograniczone możliwości.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-27 14:29:43, przez Mieszkanka ciemnej strony Całowania
Witam, zgodnie z tym co usłyszałam w zeszłym roku od pani z Urzędu w tym roku miało powstać oświetlenie drogowe w Całowaniu od numeracji 92 w kierunku Łukówca. Tymczasem czytam w GŁOSIE KARCZEWA, że oświetlenie powstanie, ale przy numeracji 1B i 38. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Zrobiliście drogę z pierwszeństwem to chociaż ją oświetlcie, a może trzeba osobiście się udać do Urzędu , bo jak na razie to oświetlenia powstają, ale w pustym polu. A nas się z roku na rok zwodzi.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 08:49:05
Szanowna Pani
Niestety, ale w tym roku opracujemy dokumentację techniczną i uzyskamy pozwolenie na budowę. Realizacja - ewentualnie w roku 2018.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-08 14:41:04, przez Marek
Szanowny Panie,
Mam wielką prośbę o pomoc i interwencję.
W ostatnim czasie nasiliła się ilość jeżdżących Quadów. Niestety jest to dla mieszkańców osiedla Zagóry to duży problem. Jest tam wysypany gruz, który podczas ich niebezpiecznej jazdy ˝lata˝ na odległość wielu metrów.
Jeżdżą tam rowerzyści, chodzą piesi. Grupy 10-15 Quadowców to niezwykle niebezpieczeństwo dla dzieci, które się bawią. O ilości tumanów kurzu to chyba nie trzeba wspominać. Wiem, że kiedyś ludzie jeździli konno, dzisiaj są maszyny. Jednak to, co wyrabiają to wymaga interwencji. Niestety Policja po telefonie przyjeżdża, ale już dawno ich nie ma. Pomiędzy Karczewem a Otwockiem jest wypożyczalnia Quadów. Mam wrażenie, że to klienci tej firmy bez opamiętania dosiadają te ˝rumaki˝. Bardzo proszę o jakieś działania. Mieszkańcy nic nie mogą zrobić.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-20 08:22:28
Szanowny Panie
Rozumiem problem. Zrobię co będzie możliwe, aby ograniczyć to zjawisko, choć mam świadomość, że nie będzie to łatwe. Myślę, że mnie Pan rozumie. Poproszę Policję w Karczewie i Komendanta Policji Powiatowej w Otwocku o podjęcie skutecznych działań w tej sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-12 18:52:01, przez Monika Grzanka
Padło pytanie co do tłucznia w Otwocku Wielkim na ulicy Polnej ?? A ja zapytam - gdzie tłuczeń na ulicę Wiślaną 40 ??? 5 lat temu ???? Pomijając odpowiedź na pismo co do wodociągu bez odpowiedzi siedem miesięcy (!) Nagle odpowiedź że zdawkowymi przeprosinami - w zimę projekt linii potem - może może - zrób Pani sama - oddamy ! Oj oj źle się dzieje w państwie duńskim ! Co do tłucznia proszę przygotować protokół z zebrania w 2012 rady sołeckiej w Otwocku Wielkim. Naród prosty naród głupi. I proszę bez tych swoich urzędowych mądrości pewnego pana - w większości chamskimi niestety odpowiedziami.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-20 08:21:25
Szanowna Pani
Dysponentem tłucznia jest Rada Sołecka i Sołtys wsi Otwock Wielki. Jeżeli chodzi o protokół (w sprawie tłucznia) z zebrania w 2012 r. Rady Sołeckiej w Otwocku Wielkmi, to jest on zapewne w dyspozycji Rady Sołeckiej, a nie Urzędu Miejskiego w Karczewie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-13 10:34:44, przez Magdalena Trzaskowska
Panie Burmistrzu
Ostatnio na Osiedlu Warszawska dochodzi do licznych kradzieży większych i mniejszych. Czy są podjęte kroki w zapewnieniu nam mieszkańcom bezpieczeństwa, bo patrole policyjne nie są tak częste jak wymaga tego obecna sytuacja.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-13 14:53:55
Szanowna Pani
Monitujemy w tej sprawie do Policji w Karczewie. Przekażemy Pani sygnał także i poprosimy o dodatkowy nadzór osiedla przez patrole Policji, w tym patrole piesze.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-12 10:02:33, przez Swierlikowska Krystyna
Panie Busmistrzu.
Chciałam zapytać kiedy zrobicie porządek z robactwem
/krocionogi/ które zaatakowały os.warszawska od strony
pola było zgłaszane do środowiska bez odzewu.

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-13 14:53:20
Szanowna Pani
Przykro mi bardzo, ale Burmistrz nie ma podstaw prawnych do sfinansowania prac związanych z usunięciem szkodników (analogiczne stanowisko w sprawie zajął Starosta w korespondencji do mnie). Działania związane z usunięciem szkodników należą do właścicieli nieruchomości w ramach utrzymania czystości i porządku na własnym terenie. Gmina Karczew nie dysponuje w rejonie os. Warszawska i w terenie w kierunku do oczyszczalni gruntami gminnymi.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-01 16:14:09, przez robert
Panie Burmistrzu,

Kiedy możemy liczyć na wysypanie kamieniem ulicy Krasickiego

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-02 08:36:12
Szanowny Panie
W okresie czerwiec – lipiec br. Grupa Remontowa będzie dystrybuować tłuczeń m.in. na os Zagóry. O szczegóły proszę pytać p. M. Nejmana – Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 9

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-31 16:48:51, przez Rodzic
Panie Burmistrzu,

czy w tym roku jest planowana akcja ˝lato w mieście˝?
Mamy prawie czerwiec a brak informacji w tym temacie.

Pozdrawiam
Rodzic
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-02 08:22:31
Szanowny Panie
Akcja będzie prowadzona przez 4 tygodnie w lipcu i sierpniu. O wszelkie informacje szczegółowe proszę zgłaszać się do MGOK (tel. 22 780–65-17)

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-30 21:41:25, przez Zaniepokojeni rodzice
Dzień Dobry,
Panie Burmustrzu powracamy do tematu ilości dzieci w pierwszej klasie w szkole w Sobiekursku.
Na wstępie dziekujemy za udzieloną odpowiedź.
Zastanawiamy się czy bardzo duża jest różnica w kosztach dla gminy w zatrudnieniu dodatkowo asystenta nauczyciela dla klasy pierwszej, a w stworzeniu drugiej klasy pierwszej i zatrudnieniu nauczyciela 1-3?
Chcielibyśmy jeżeli jest taka mozliwość, żeby nasze dzieci były nauczane w mniej licznych klasach z korzyścią dla naszych dzieci obecnie i gminy za kilka lat. :)

Zaniepokojeni Rodzice
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-02 08:21:50
Szanowni Państwo
Podtrzymuję wcześniejszą odpowiedz na to pytanie. Po podziale 27 dzieci na dwie pierwsze klasy, ze względu na brak sal lekcyjnych, wydłuży się czas pracy placówki, trzeba zwiększyć godziny pracy świetlicy szkolnej i godziny dowozu dzieci do i ze szkoły, a za tym wzrosną koszty placówki. Przy jednej klasie organizacja szkoły jest bardziej ekonomiczna i bez uszczerbku dla ucznia.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-29 20:02:16, przez Kibic Mazura
Z każdym sezonem pięknieją nam tereny wokół stadionu Mazura (boisko boczne, boisko za Moczydłem). Jednak stadion główny pozostaje wiele do życzenia. Stąd moje pytanie: czy w najbliższym czasie jest przewidziana modernizacja trybun wokół stadionu ˝głównego˝. Chociażby dokręcenie krzesełek?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-02 08:21:16
Szanowny Panie
W najbliższej przyszłości będą realizowane tylko bieżące prace konserwacyjne głównej płyty boiska i trybun.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-25 15:07:39, przez Mieszkaniec Karczewa
Panie Burmistrzu czy gmina Karczew będzie brała udział w programie rządowym Mieszkanie Plus ?

Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-30 08:52:19
Szanowny Panie
W programie Mieszkanie Plus nasza gmina nie startuje. Obecnie w ramach budownictwa TBS spółka gminna KPEC Karczew realizuje budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Częstochowskiej w Otwocku Małym (dawniej TRAKTOROEXPORT). Docelowo planujemy wybudowanie prawie 100 mieszkań.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-21 15:54:02, przez Mieszkaniec osiedla
Szanowny Panie Burmistrzu,

Czy remont ulica Traugutta będzie wykonywany w tym roku? Jeśli tak to na kiedy przewidziany jest termin realizacji?

Dziękuję i pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 11:28:29
Szanowny Panie
Niestety w tym roku nie planujemy remontu nawierzchni ul. Traugutta. Kontynuowany będzie remont nawierzchni ul. Kusocińskiego. Prawdopodobnie pozostałe ulice będą remontowane w 2018 r.

Władysław Dariusz Łokietek
Burmistrz Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 21:35:45, przez Zaniepokojeni Rodzice
Szanowny Panie Burmistrzu,

Z tego co się orientujemy w naszej szkole w Sobiekursku w roku szkolnym 2017/2018 bedzie uczęszczała bardzo duża grupa dzieci do klasy pierwszej - ok.30tu.
W związku z tym mamy gorącą prośbę i pytanie - czy jest możliwość stworzenia dwóch pierwszych klas?

Zaniepokojeni Rodzice
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 11:28:05
Na tą chwilę do Szkoły Podstawowej w Sobiekursku jest zapisanych 27-ro dzieci do klasy pierwszej. Dwójka dzieci ponad obowiązującą liczbę. Klasa ta nie musi być dzielona na dwie. Ale zostanie zatrudniony dla tej klasy przy takiej liczbie dzieci asystent nauczyciela, który będzie pomagał nauczycielowi prowadzącemu klasę.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-18 07:16:09, przez Mirek
Witam
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego w systemie NaprawmyTo.pl zgłoszenie z dnia 30/10/2016 z godz. 17:36 ma status ˝naprawione˝ skoro do tej pory nie jest naprawione?
Jeśli to nie UM odpowiada za wskazane miejsce, to zgłoszenie powinno mieć status ˝nie będzie naprawione˝, ewentualnie z odpowiednim komentarzem dlaczego nie.
O tym samym miejscu wspomina również Krzysiek w swoim pytaniu z dnia 2017-05-07.
Dodam jeszcze, że to nie jedyne zgłoszenie które zyskało status ˝naprawione˝ mimo, że stan faktyczny mówi co innego.

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-22 11:27:23
Szanowny Panie
Osoba administrująca ze strony urzędu “NaprawmyTo” przesyła informację do jednostek odpowiedzialnych za usunięcie zgłoszonej “awarii”. Po otrzymaniu zwrotnej informacji, nadaje jej odpowiedni status. Niestety zdarza się (jak widać), że w mailach zwrotnych informujących o naprawieniu wkradnie się omyłkowo sprawa nie naprawiona. Za takie błędy możemy jedynie przeprosić. Ale dobrze, że Państwo reagujecie na takie przypadki, dzięki czemu możemy je eliminować.
Zaniepokoiła mnie jednak informacja, że nie jest to jedyne zgłoszenie, które nie zostało wykonane, choć ma status naprawionego. Bardzo proszę o wskazanie tych spraw.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-16 22:00:23, przez Sebastian
Witam,
Panie Burmistrzu prosze o uczulenie policji oraz wszelkich służb porządkowych na coraz zuchwalsze jazdy samochodami na ul Wyszyńskiego. Chodzi głównie o parking przy sieci dyskontowej i innych lokalach. Nie ma tam jakiegokolwiek monitoringu lub głośnikow, ktore pomogłyby reagować na chuligańskie wyczyny. Pytanie, czy coś powstanie w tym kierunku ? Plac ten, szczególnie w wakacje staje sie miejscem driftów, niebezpiecznych manewrów samochodów osobowych (marki BMW wyjątkowo często). To samo ma miejsce na skrzyżowaniu ulicy Wiślanej z drogą 801. Szerokie skrzyżowanie nocą w weekend jest miejscem szczególnie narażonym na wypadki.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-17 08:23:32
Szanowny Panie,
Zwrócimy uwagę policji na wskazane przez Pana miejsca.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-07 22:30:23, przez Krzysiek
Szanowny Panie Burmistrzu

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrównanie ulicy Spokojnej i ulicy Łąkowej.
Ponadto chciałbym zgłosić jeszcze następujące sprawy:
1. Od dłuższego czasu na skrzyżowaniu ulic Bielińskiego i Żaboklickiego na wlocie od strony Otwocka jest obrócony do góry nogami znak A-7 - ustąp pierwszeństwa.
2. Na ulicy Wiślanej po robotach drogowych, które miały miejsce bodajże w ubiegłym roku, nadal obowiązuje czasowe ograniczenie prędkości do 30 km/h - no chyba że jest to w projekcie stałej organizacji ruchu, ale nie sądze.
3. Prosiłbym o doznakowanie skrzyżowania ulicy Karczówek i ulicy Łąkowej pod kątem pierwszeństwa przejazdu, ponieważ przy obecnym stanie skrzyżowanie wydaje się być równorzędnym, co jest niejednoznaczne dla kierowców jadących od strony ulicy Przechodniej z uwagi na to, że geometria skrzyżowania sugeruje inne zasady pierwszeństwa

Dziękuję i pozdrawiam


 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-15 15:59:50
Szanowny Panie
Ul. Żaboklickiego, Mickiewicza oraz Wiślana są drogami powiatowymi. Pańskie uwagi przekazaliśmy do zarządcy ww. dróg tj. Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku.
Jeżeli chodzi o wyrównanie ul. Spokojnej i Łąkowej, informuję, że w ramach bieżącego utrzymania dróg realizowanego przez Grupę Remontową, ww. ulice w miarę możliwości będą wyrównywane.
Zlecone zostanie również opracowanie projektu stałej organizacji ruchu, która umożliwi ustawienie stosownych znaków drogowych w ul. Karczówek/Łąkowa.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-14 18:14:55, przez John Doo
Panie Burmistrzu,

Mieszkam w pobliżu placu zabaw na os. Częstochowska, gdzie kilka lat temu został zainstalowany monitoring, co znacznie polepszyło utrzymanie porządku na tym właśnie placu. Od jakiegoś czasu obserwuję, że nikt chyba w ten monitoring nie patrzy, ponieważ nie ma żadnych komunikatów wzywających młodzież i dorosłych do należytego korzystania z zainstalowanych tam zabawek. Przychodzi młodzież z alkoholem, zachowują się niewłaściwie, a głośnik przy kamerze milczy jak kamień. My jako okoliczni mieszkańcy, upominamy w miarę możliwości te niewłaściwie zachowujące się osoby, przez co niepotrzebnie robimy sobie wrogów. Dwa, trzy lata temu reakcja monitoringu na różne incydenty była bardzo szybka i skuteczna, wystarczyło krótkie upomnienie przez megafon i sytuacja wracała do porządku.

Proszę zatem o reakcję i uczulenie pracownika odpowiedzialnego za patrzenie w monitoring o pilniejszą pracę. Proszę również o podanie tel. do centrum monitoringu, aby w razie zauważenia jakiejś podejrzanej sytuacji zadzwonić w celu zasygnalizowania problemu i skierowania uwagi w to miejsce.

z poważaniem

John Doo
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-15 15:59:20
Dziękujemy za informację. Uczuliliśmy obsługę monitoringu na właściwe reagowanie.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 z 7 ] >> koniec

Mapa

1Urząd Miejski w Karczewie
ul. Warszawska 28
05-480 Karczew

1 Godziny pracy
poniedziałek - 8:00 do 18:00
wtorek do piątku - 8:00 do 16:00

1Sekretariat
tel. (22) 780 60 83
fax. (22) 780 65 36

1Centrala:
tel. (22) 780 65 16
tel. (22) 780 76 41
tel. (22) 780 75 68
tel. (22) 780 61 66
tel. (22) 780 65 68
tel. (22) 780 63 38
fax. (22) 780 75 53

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
7193116
Dzisiaj:
683
Gości on-line:
8
Twoje IP:
54.92.133.186
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij