Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-08-16 15:28:00, przez robert
Witam,
Gdzie i od kogo dostanę rozliczenie za wysypanie ulic Kochanowskiego i Krasickiego.
Wiem ze mieliśmy do rozporządzenia 42 tysi, według mnie tlucznia było stanowczo za mało, ulica Krasickiego ledwie została przykryta a i to w niewielu miejscach. Niczego nie zarzucam ale kwota wydaje mnie sie duża jak na prace ktore wykonano. Rozumiem, że kwota została wydana na sam tłuczeń a nie na pracę kierowców którzy i tak są zatrudnieni przez gminę, ale może sie mylę. Może mógłby Pan przyblizyć temat, myśle ze zainteresowanych będzie więcej Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-17 09:00:20
Szanowny Panie
Za pośrednictwem Przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 9 p. Mirosława Nejmana można uzyskać ww. informacje od Dyrektora Grupy Remontowej.

Władysław Dariusz Łokietek
Burmistrz Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-15 09:35:20, przez Urszula Klimczak
Witam. Miałam |przyjemność˝ jechać kilka razy przez Sobiekursk do Łukówca . Na drodze z Sobiekurska nie było żadnego znaku informacyjnego gdzie należy skręcić do Lukówca. Przydała by się niewielka tabliczka informująca gdzie należy skręcić.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-17 08:58:53
Szanowna Pani
Ustawieniem tych znaków powinien się zając zarządca ww. dróg tj. Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku. Przekażę Pani sugestię do ZDP-u.

Władysław Dariusz Łokietek
Burmistrz Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-04 22:27:58, przez Mieszkanie Karczewa
Witam
Czy wiadomo jest coś o rozbudowie świtłowodu na terenia Karczewa?

Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-17 08:56:54
Szanowna Pani
W związku z budową regionalnej sieci szkieletowo dystrybucyjnej (szerokopasmowego internetu) w ramach projektu “Internet dla Mazowsza”, która jest realizowana na terenie Gminy Karczew informuję, że szczegółowe informacje dotyczące realizowanego projektu i możliwości współpracy lokalnych Dostawców Usług Internetowych dostępne są na stronie i podstronach Operatora Hurtowego Sieci (firmy KBTO): http://www.kbto.pl/o-firmie/kbto.

Władysław Dariusz Łokietek
Burmistrz Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-10 15:26:00, przez Urszula Trzaskowska
Szanowny Panie Burmistrzu! Dziękuję za odpowiedź, chociaż ani mnie, ani innych mieszkańców ulicy ona nie zadowala. A poza tym, przeraziła mnie informacja, że ˝jesteśmy własnością˝ starostwa. Jesteśmy mieszkańcami Karczewa!Z poważaniem! Urszula Trzaskowska
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-11 10:00:08
Szanowna Pani,
ubolewam nad tym, iż moja odpowiedź Pani nie usatysfakcjonowała, ale jest ona zgodna z rzeczywistością i stanem prawnym własności gruntów. Właścicielem ulicy Częstochowskiej, na interesującym Panią odcinku, jest Powiat Otwocki (nie starostwo) i jako taki jest właściwym adresatem Pani wniosków.
Nigdzie w swojej odpowiedzi nie znalazłem stwierdzenia, iż ktoś jest własnością starostwa. Nie wiem skąd Pani wysnuła taki wniosek, a tym bardziej nie rozumiem Pani przerażenia. Pragnę Panią uspokoić – ani Pani ani też nikt z mieszkańców Gminy Karczew nie jest niczyją własnością. Podobnie jak nikt z obywateli Polski nie jest niczyją własnością. Napisałem, że ulica Częstochowska jest własnością Powiatu Otwockiego. Podobnie jak obwodnica Karczewa jest własnością samorządu Województwa Mazowieckiego.
To, że mieszka Pani przy ulicy Częstochowskiej, która jest własnością Powiatu Otwockiego, nie oznacza, iż jest Pani własnością właściciela drogi. Jest Pani mieszkanką Karczewa, co nie wyklucza faktu, iż Pani nieruchomość znajduje się przy ulicy, będącej własnością Powiatu Otwockiego.
Mam nadzieje, iż przynajmniej z tej części mojej odpowiedzi będzie Pani usatysfakcjonowana.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-09 22:41:36, przez Stanisław
Panie Burmistrzu.
Mam pytanie czy jest możliwość wyrównania ul Brzóski najlepiej jakimś grysikiem ponieważ jest nie przejezdna z spowodowaną nierównoscia na drodze. A sama spycharka i wyrownaniem na długo nie pomoże.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-10 10:33:45
Szanowny Panie,
obecnie trwają prace naprawcze na wielu ulicach w Karczewie. W miarę możliwości czasowych i finansowych Grupa Remontowa w najbliższym miesiącu będzie dokładała starań, aby poprawić nawierzchnię jak największej liczby ulic, w tym również interesującej Pana ulicy.

Zastępca Burmistrza
Bartłomiej Tkaczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-07 14:41:28, przez Mieszkanka
Szanowny Panie Burmistrzu,
Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego poszczególne sołectwa naszej gminy zostały pominięte w budżecie partycypacyjnym?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-10 10:32:53
Szanowna Pani,
Budżet Partycypacyjny dotyczy tylko terenów miejskich. W Gminie Karczew tylko mieszkańcy Karczewa za pośrednictwem Budżetu Partycypacyjnego mają możliwość zgłaszania i wyboru projektów, które będę realizowane.
Wszystkie sołectwa z Gminy Karczew mają już od lat bardzo zbliżoną formułę wpływania na otaczająca Ich rzeczywistość za pośrednictwem Funduszu Sołeckiego.
Każdego roku we wrześniu każdy sołtys organizuje w swoim sołectwie zebranie mieszkańców, na którym to mieszkańcy decydują na co chcą przeznaczyć przypadające sołectwu pieniądze.
Pula środków na każde sołectwo, podobnie jak w przypadku Budżetu Partycypacyjnego, uzależniona jest od liczby mieszkańców danego sołectwa czy też osiedla (w mieście).
Im więcej mieszkańców tym większa pula do rozdysponowania.
Reasumując: jeśli jest Pani zainteresowana aktywnym włączeniem się w rozwój swojej miejscowości, proszę o zgłoszenie się do swojego sołtysa z pytaniem o termin zebrania wiejskiego, na którym rozdysponowywane będą środki z funduszu sołeckiego.

Zastępca Burmistrza
Bartłomiej Tkaczyk
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-06 23:12:19, przez Urszula Trzaskowska
Panie Burmistrzu! Przeczytałam pytania i prośby do Pana. Wiem, widzę, że największym problemem są drogi w mieście, a co z chodnikiem na ul. Częstochowskiej? Urszula Trzaskowska
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-07 10:45:10
Szanowna Pani,
jak zapewne Pani wiadomo, ulica Częstochowska jest własnością Powiatu Otwockiego. Zatem na stan chodników odpowiedzialny jest Zarząd Powiatu oraz zarządca drogi – Zarząd Dróg Powiatowych. Pytanie zatem powinno być skierowane do w/w podmiotów.
Gmina Karczew przekazała w formie pomocy finansowej w 2017 r. do Powiatu Otwockiego kwotę 61000 zł z przeznaczeniem na remont fragmentu chodnika w ulicy Częstochowskiej. Kwota 31000 zł to środki z Budżetu Partycypacyjnego 2017 r., który na ten cel został przeznaczony decyzją Mieszkańców w wyniku głosowania w 2016 r., a kwota 30000 zł została przekazana w wyniku decyzji radnych na wniosek Burmistrza.
Środki zostały przez Gminę przekazane, a termin realizacji remontu fragmentu chodnika został w podpisanym porozumieniu z Powiatem Otwockim określony na 15.11.2017 r.
Do tego czasu Zarząd Dróg Powiatowych wykona remont fragmentu chodnika po prawej stronie drogi, jadąc od Karczewa w kierunku Otwocka Małego. Niestety nie wiemy na jak długi odcinek wystarczy środków przekazanych przez Gminę Karczew oraz czy Zarząd Dróg Powiatowych będzie skłonny wykonać większy zakres ze swoich środków. Nie wiemy też kiedy rozpoczną się prace.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-08-04 17:15:46, przez Adam
Panie Burmistrzu,
Na os. Warszawska maja byc budowane ulice Mochnackiego i czesc Pradzynskiego . To bardzo dobra wiadomosc ale
czy nie lepiej byłoby budować zamiast jednej drogi asfaltowej tak jak ul. Wysockiego np. dwóch ulic z z kostki brukowej? To są drogi osiedlowe wiec w niczym to nie przeszkadza, koszt zawsze mniejszy a mieszkancy osiedla wreszcie odczuliby ulgę.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-07 09:44:31
Szanowny Panie,
koszt budowy drogi z kostki brukowej w porównaniu do nawierzchni asfaltowej jest bardzo zbliżony, a w zasadzie taki sam. Dokonywaliśmy porównywania cen, gdy rozważaliśmy wybór technologii budowy różnych ulic/dróg na etapie projektowym.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-31 20:11:51, przez MW
Szanowny Panie,
ponawiam pytanie ponieważ od przeszło miesiąca czekam na odpowiedź (od 20.06.2017):
chciałabym poruszyć kilka bardzo ważnych z mojego punktu widzenia tematów:
1. W Gminie nie ma ŻADNEGO żłobka. Przedszkola w samym Karczewie są, zdaje się, trzy a żłobka ani jednego! Żłobek w Otwocku nam się ˝nie należy˝ to co my mamy z tymi maluszkami robić? Nie mamy żadnej alternatywy – tylko prywatne instytucje. Rozumiem, że Gmina domniemywa, że wszystkich na to stać? A może jest jakaś dotacja od Gminy w związku z tym?
2. Co do kradzieży na os.Warszawska. My też zostaliśmy już jesienią okradzeni. Kiedy mąż zadzwonił zgłosić to na policję pan policjant zapytał czy to pilne bo idzie na 2-tygodniowy urlop i nie ma czasu i jak baaaardzo nam zależy to ewentualnie podjedzie wieczorem. Oznaczało to, że żadnych śladów nie ma zamiaru zabezpieczać. Poinformował też, że raczej nie ma szans na wykrycie sprawców. W rezultacie zgłoszenie oficjalnie nie zostało przyjęte. Proszę mi powiedzieć, jak w obliczu takiego podejścia organów ścigania, ma być mniej złodziejstwa? Złodzieje czują się bezkarni. Patrolu pieszego w Karczewie na oczy nie widziałam a na naszym osiedlu to już w ogóle. Na palcach jednej ręki mogę policzyć przejażdżki samochodowe Panów policjantów.
3. W nawiązaniu do powyższych, zapraszam Szanownego Pana Burmistrza na spacerek, może być z patrolem pieszym policji, ulicami osiedla Warszawska. Każda pora roku będzie odpowiednia: zimą, jesienią i wiosną – w błocie po kolana, latem - z piachem i kurzem w oczach i zębach. Bo proszę sobie wyobrazić, że ja takie atrakcje zapewniam swojemu dziecku codziennie! Na całym osiedlu mamy, aż dwie asfaltowane ulice. Proszę w końcu o jakieś konkrety: czy planowane jest utwardzenie jakichkolwiek ulic na tym osiedlu w 2018 lub 2019 roku? Na co teraz czekamy? Czy nie ma na to jakichś dotacji UE?
Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi.
Z poważaniem
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-03 09:57:50
Szanowna Pani
Odpowiadamy na wszystkie zadane pytania w terminie możliwie jak najszybszym. Pytanie, o którym Pani pisze nigdy do nas nie wpłynęło, dlatego nie mogliśmy udzielić na nie odpowiedzi.
Udzielam odpowiedzi na Pani ww. pytania.
Ad 1. W samym Karczewie są trzy przedszkola prowadzone przez Gminę oraz jedno prywatne. Nie ma żłobka ani prywatnego ani publicznego. Dotacji z gminy w związku z tym - nie ma.
Od września bieżącego roku gmina zobowiązana jest zapewnić miejsca w przedszkolach dla wszystkich dzieci od 3 roku życia. Aby dopełnić tego obowiązku, musieliśmy przygotować w przedszkolach dodatkowe miejsca a także zwrócić się z propozycją współpracy do przedszkoli prywatnych. Nie posiadamy w swoich zasobach obiektu, który mógłby pełnić funkcję żłobka.
Ad 2. Działalność Policji nie podlega nadzorowi samorządu, tak więc nie jestem w stanie odnieść się do Pani zarzutu, ani też go nawet zweryfikować. Proponuję zwrócić się w tej sprawie do Komendanta Komisariatu. Z pewnością zajmie się poruszoną przez Panią sprawą przyjęcia zgłoszenia kradzieży.
ad 3. Na osiedlu Warszawska w 2017 roku planowana jest budowa ulicy Prądzyńskiego. Przetarg ogłaszany był już dwukrotnie, ale zaoferowane ceny znacznie przekraczały środki budżetowe. Niebawem zostanie ogłoszony po raz trzeci. Plany inwestycji na 2018 i 2019 rok będą uchwalane systematycznie w roku poprzedzającym, a zatem na 2018 zostanie uchwalony z końcem 2017 roku. Dopiero po uchwaleniu budżetu będzie możliwa odpowiedź, czy będą budowane kolejne drogi na osiedlu Warszawska w kolejnych latach. Dotacji ze środków UE w okresie programowania 2014-2020 z przeznaczeniem na budowę dróg nie ma.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-29 11:04:36, przez Andrzej Pałczyński
Szanowny Panie Burmistrzu!
Czy miasto podejmie kroki umożliwiające dojazd do zabudowań przy ul. Zaułek. Po wykonaniu kanalizacji zrobiła się tragedia: nie da się dojść suchą nogą do budynków a dojazd do posesji jest bardzo utrudniony. Bardzo proszę o wysypanie drogi żużlem i jej wyrównanie.
Pozdrawiam
Andrzej Pałczyński
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-02 09:05:32
Szanowny Panie,
Wskazany przez Pana odcinek będzie wyrównany oraz zostanie uzupełniony tłuczniem. Grupa Remontowa rozstrzygnęła przetarg na dostawę tłucznia i niebawem będzie od dostarczany. Prace na interesującym Pana odcinku będę wykonane do połowy sierpnia.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-30 13:48:49, przez Mieszkanka
Panie Burmistrzu,
W GK widziałam wizualizację zagospodarowania rynku. Jeżeli projekt uda się zrealizować 1:1 to miejsce to naprawdę ma duży potencjał. :) Ale mam pytanie. Czy na tym etapie można jeszcze wziąć pod uwagę wkomponowane fontanny? Mam na myśli taką do biegania dla dzieci jak w Józefowie. W upalne dni byłaby to fajna atrakcja dla maluchów.
Pozdrawiam,
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-08-01 08:59:36
Szanowna Pani,
projekt został złożony do dofinansowania. Obecnie czeka na ocenę formalną, a następnie merytoryczną w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Od ewentualnego pozyskanego dofinansowania zależy jak szybko projekt zostanie zrealizowany.
W kwestii fontanny natomiast pragnę Panią poinformować, iż rozważaliśmy budowę takiego obiektu, który zdecydowanie jest bardzo atrakcyjny, nie tylko podczas upałów. Ale niestety z powodu ograniczonego miejsca, a także ze względu na ograniczenia finansowe odstąpiliśmy na teraz z takiego pomysłu. Fontanna taka mogłaby powstać tylko w miejscu obecnego parku, w miejscu gdzie projektowany jest, według koncepcji, plac zabaw dla dzieci. Uznaliśmy, iż plac zabaw będzie cieszył większą liczbę dzieci i będzie służył przez większą cześć roku. Niestety w różnych względów, autorka koncepcji zagospodarowania Rynku uznała, iż nie jest możliwe zlokalizowanie fontanny w miejscu obecnego parkingu.

Bartłomiej Tkaczyk
Zastępca Burmistrza Karczewa
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-27 16:50:56, przez Mieszkanka Niemcewicza
Panie Burmistrzu,
obserwuję gorącą dyskusję nt utwardzenia ulic Mochanckiego, Prądzynskiego, Ordona - we fragmentach czy nie. A co z pozostałymi ulicami na osiedlu? Ul. Niemcewicza ma wszystkie media już od kilku lat i nic się dzieje ponad ciagłym dosypywaniem tłucznia, co już zaowocowało nadmiernym wyniesieniem ulicy ponad posesje.
Jakie są plany w stosunku do tej ulicy?
pozdrawiam,
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-28 12:37:48
Szanowna Pani
Na chwilę obecną rozpatrywane są tylko – część ul. Prądzyńskiego i ul. Mochnackiego. Kolejne ulice będą realizowane w miarę posiadanych środków finansowych w kolejnych latach. O jakichkolwiek terminach trudno mi dziś mówić.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-16 21:36:04, przez Małgorzata Strzyżewska
Panie Burmistrzu,
dziękuję za odpowiedź. Chciałabym odnieść się do wypowiedzi mieszkańca ul. Mochnackiego, któremu życzę, aby jak najszybciej ją wybudowano. Jako mieszkanka ul. Redutowej będę się z tego szczerze cieszyła. Nie rozumiem jednak powodu krytyki remontu ul. Prądzyńskiego, która bez przerwy zalewana jest przez deszczówkę . Ulica ta jest drogą dojazdową dla kilku ulic Osiedla, w tym Redutowej i wszyscy wiedzą, że aby dostać się na nie pokonać najpierw trzeba ogromne kałuże na Prądzyńskiego.
Trochę więc życzliwości Sąsiedzie.
pozdrowienia,
Małgorzata Strzyżewska
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-25 08:54:16
Dziękuję Pani za zrozumienie sytuacji.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-22 23:23:06, przez Mieszkaniec
Szanowny Panie Burmistrzu,
Reasumując zapytania odnośnie ulicy Mochnackiego gdyż treść jest przynajmniej częściowo niejednoznaczna.

1. Kolejna, trzecia realizacja postępowania będzie dotyczyć m.in. ulicy Mochnackiego (na odcinku Prądzyńskiego-Chłopickiego) z wyłączeniem fragmentu Prądzyńskiego - droga do Biedronki?
2. Kwestia kierunkowości. Czy istnieje możliwość by zrezygnować z parkingów wzdłużnych i zaprojektować ulicę Mochnackiego jako jednokierunkową zgodnie z wolą jej mieszkańców. Przykład ul. Wysockiego pokazuje iż dwukierunkowość jezdni nie zdaje tam egzaminu w związku z zaparkowanymi pojazdami, które i tak zmniejszają światło drogi.
3. Prośba o ustawienie znaku osiedlowego by choć trochę wymusić wymaganą przepisami max. prędkość pojazdów 20 km/h. Nagminne są sytuacje znacznego przekraczania prędkości (zwłaszcza firm kurierskich, ale nie tylko), często w obecności Naszych pociech (a dzieci na Osiedlu nie brakuje).

Z góry dziękuję za odpowiedź. Z wyrazami szacunku.

Mieszkaniec ulicy Mochnackiego
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-25 08:53:40
Szanowny Panie
Najbliższy przetarg zostanie ogłoszony na odc. ul. Ordona do Prądzyńskiego oraz Prądzyńskiego (od Ordona do Wysockiego). Według mnie kolejny odcinek to ul. Mochnackiego - kiedy i jak długi odcinek, to będzie zależało od posiadanych środków i decyzji m.in. Rady Miejskiej na etapie uchwalania budżetu.
Ulica jednokierunkowa była brana pod uwagę, tylko przy założeniu, że uda się zaprojektować miejsca postojowe wzdłużne po obu stronach jezdni. Z uwagi na to, że jest to niemożliwe powracamy do założenia, że ulica będzie dwukierunkowa, a samochody mieszkańców będą niestety musiały stać na poboczach jezdni. Takie są realia i nic innego w kwestii samochodów nie zrobimy.
Kwestię oznakowania rozpatrzymy. Obawiam się jednak, że bez egzekwowania przepisów przez powołane do tego służby same znaki nic nie załatwią.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-18 10:57:27, przez MIESZKANIEC
Panie Burmistrzu
bardzo dziękuję za organizację półkolonii w ramach których dzieci miły zaplanowane zajęcia na miejscu oraz terenowe w godz. 07-17. Córka była bardzo zadowolona.
Czy taka forma z posiłkami i zajęciami odpłatnymi może być także w miesiącu sierpniu lub w przyszłym roku zarówno w lipcu jak i w sierpniu??

mieszkanka Karczewa
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-24 08:47:56
Szanowny Panie.
Będziemy się starać aby ta forma była realizowana w przyszłym roku. Niestety na turnus sierpniowy w bieżącym roku nie było chętnych osób do prowadzenia zajęć na wydłużonych godzinach i będzie realizowana wersja skrócona.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-19 12:03:04, przez Irena Jastrzębska
Witam Panie Burmistrzu,
Kilka miesięcy temu na stronie UM pojawiła się n.w informacja i stąd moje pytanie na jakim etapie jest sprawa linii dowozowej do PKP czy będzie uruchomiona we wrześniu lub w ogóle w tym roku ?

˝Nowa linia ˝L˝ łącząca Karczew z Otwockiem?

Trwają rozmowy z ZTM Warszawa w sprawie uruchomienia linii ˝L˝ Otwock – Karczew – Otwock.

Jak informuje Burmistrz Karczewa - Władysław Dariusz Łokietek, 10 marca br. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Karczewie dokonano wstępnych uzgodnień z Prezydentem Miasta Otwocka - Zbigniewem Szczepaniakiem w sprawie uruchomienie linii ˝L˝ z Otwocka (ul. Orla) do Karczewa (pętla os. Ługi - pętla Stare Miasto). Po zakończeniu szczegółowych ustaleń między gminami, ZTM Warszawa przeprowadzi procedurę wyboru przewoźnika.

W przypadku pozytywnego zakończenia wszelkich procedur planuje się, aby Linia ˝L˝ rozpoczęła kursowanie od 1 września 2017 r.˝

 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-24 08:46:05
Szanowna Pani. Temat dotyczy uzgodnień z ZTM W-wa i miastem Otwock. Niestety, mn. z powodów niezależnych od gminy Karczew nie ma szans na uruchomienie linii L od września br. Realny termin to początek roku 2018

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-19 18:29:43, przez Mama Żet
Panie Burmistrzu,jak na chwilę obecną wygląda sprawa adaptacji SPnr 2 do wymogów po reformie?Chodzi mi o salę do chemii, fizyki, geografii? Mam wrażenie,że priorytetowo traktuje Pan SP nr 1,mam na uwadze rekrutację do tej szkoły,Pomagał Pan na każdym kroku aby powstały tam oddzialy.A co z naszą szkołą? Nikt nie ma pretensji, niech tylko dzieci w obu naszych placówkach karczewskie mają równy start!O tym się naprawdę mówi, rodzice się niepokoją.Czy wie Pan,że w sali do języka angielskiego nie ma nic, ani dvd ani tablicy interaktywnej.Owszem,mój syn mówił,że czasem oglądają na lekcjach dvd ale na świetlicy,gdzie jest hałas i nie ma nawet jak zrobić notatek..W salach od przyrody nie ma nic..Jedno smutne akwarium z rybką..Czy to się zmieni? Dlaczego będzie tylko język niemiecki od klasy 7? Dlaczego nie ma wyboru drugiego języka?Z powazaniem/ zatroskana matka
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-24 08:26:33
Szanowna Pani.
Co zostało zaplanowane do realizacji w okresie wakacyjnym zostanie wykonane. Traktuję wszystkie szkoły jednakowo. Przyszłej Szkole Podstawowej nr 1 musimy poświęcić więcej uwagi bo jest to zadanie najtrudniejsze do realizacji i wymagające najwięcej zmian. Szanowna Pani, ale niektóre tematy nie są tylko do mnie, ale powinna je Pani skierować także do Dyrekcji Szkoły. Gmina działa w ramach posiadanych środków. Występujące braki będziemy z czasem uzupełniać.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-21 09:00:37, przez Adam Żórawski
Witam serdecznie

Kiedy ulica Wiślana zostanie prawidłowo oznaczona na jezdni linie i przejścia dla pieszych. W jednym miejscu zostały do połowy pasy dla pieszych zrobionych a dalej cisza.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-24 08:23:43
Szanowny Panie.
To pytanie chyba nie powinno być kierowane do mnie lecz do zarządcy drogi tj. Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku. Tym niemniej skieruję je do ZDP-u

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-10 20:55:58, przez mieszkaniec ulicy Mochnackiego
Panie Burmistrzu

Proszę o wyjaśnienie zamieszania związanego z budową ulic na oś. Warszawska.

Czy to prawda, że zostały przeprowadzone przetargi na budowę ulicy Prądzyńskiego, kawałek ulicy Mochnackiego - prowadzący do zamkniętej drogi w kierunku Biedronki oraz kawałek ulicy Ordona biegnący do sklepy Metalowego ?
Przecież wielokrotnie mieszkańcy ul. Mochnackiego ( całej ) byli zapewniani przez Pana, że ta ulica będzie miła priorytet w planowaniu remontów na tym osiedlu.
Od kilku lat mieszkańcy ul Mochnackiego są zwodzeni różnymi przeciwnościami np. brak gazu, brak pieniędzy a w ostatnim czasie reforma oświaty zablokowała całkowicie prace urzędu.
Wszelkie warunki do przebudowy ul. Mochnackiego zostały przez mieszkańców spełnione, została położona nitka gazowa, jest zgoda mieszkańców na drogę jednokierunkową itp.
Mieszkańcy Ul. Mochnackiego czuja się ponownie pominięci (żeby nie powiedzieć oszukani).

Ponadto zasadność remontu ul. Prądzyńskiego oraz dwóch małych odcinków ulic Mochnackiego i Ordona jest dalece wątpliwa.
Na ulicy Prądzyńskiego nie ma praktycznie wejść do posesji co za tym idzie nikt nie jest tam zameldowany, natomiast przy ul. Mochnackiego jest ponad 40 domów. Pytanie kto ma na tym skorzystać ?

Karczew to mała miejscowość, wieści się szybko rozchodzą. Już jest głośno o tym, że remonty ulic robi się tylko dla PRACOWNIKÓW URZĘDU.
Sprawę proszę potraktować poważnie i ponownie rozważyć.
Myślę że wszyscy mieszkańcy ul. Mochnackiego podpiszą się pod tym pytaniem i oczekują od Pana rzetelności i nie rzucania słów na wiatr.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 15:39:22
Szanowny Panie.
Na wstępie odniosę się do ostatniej kwestii odnośnie remontów i Pracowników Urzędu. Większej głupoty nie słyszałem i nie widzę sensu się do niej odnosić.
Jeżeli chodzi o ul. Mochnackiego to w dalszym ciągu podtrzymuję, że przedmiotowa ulica jest priorytetem na os Warszawska. Jednakże aby ją wybudować należy mn. rozwiązać problem jej odwodnienia. A kanalizacja deszczowa biegnie mn. poprzez deszczówkę w ul. Prądzyńskiego w kier ul Świderskiej i Kard Wyszyńskiego. Ten aspekt warunkuje kolejność realizacji ulic. Kwestia ul. Mochnackiego jako ulica jednokierunkowa była szczegółowo analizowana przez Projektanta. Niestety zbyt mała szerokość pasa ulicy nie pozwala zaprojektować pasa jezdni, parkingów wzdłużnych i chodników po obu stronach jezdni. Ulica będzie realizowana jako dwukierunkowa.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-10 14:38:15, przez Małgorzata Strzyżewska
Panie Burmistrzu,
dwa pytania:
1. Wobec unieważnienia przez UM przetargu na budowę ul . Mochnackiego jakie są dalsze losy tej inwestycji.
2. Dlaczego na stronie UM Karczew nie ma żadnej informacji o podpisaniu Umowy o dofinansowanie zintegrowanego projektu budowy ścieżek rowerowych w gminach województwa mazowieckiego, którego jednym z beneficjentów jest Karczew.
Uważam, że dla mieszkańców informacja ta jest tak samo ważna jak na przykład święto pomidora.
z poważaniem,
Małgorzata Strzyżewska
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 15:36:48
Szanowna Pani. Ograniczymy trochę zakres prac o odcinek ul. Mochnackiego ( za Biedronką ) i niebawem ogłosimy kolejny przetarg. Chcemy w tym roku zrealizować zadanie. Dziękuję za uwagę w zakresie pkt 2 – postaramy się niebawem naprawić sytuację.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 z 8 ] >> koniec

Mapa

1Urząd Miejski w Karczewie
ul. Warszawska 28
05-480 Karczew

1 Godziny pracy
poniedziałek - 8:00 do 18:00
wtorek do piątku - 8:00 do 16:00

1Sekretariat
tel. (22) 780 60 83
fax. (22) 780 65 36

1Centrala:
tel. (22) 780 65 16
tel. (22) 780 76 41
tel. (22) 780 75 68
tel. (22) 780 61 66
tel. (22) 780 65 68
tel. (22) 780 63 38
fax. (22) 780 75 53

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
7744941
Dzisiaj:
128
Gości on-line:
2
Twoje IP:
54.80.226.185
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij